GRUPA CHARYTATYWNA  Email

Chrześcijanin powołany do miłości, której owocem jest miłosierdzie, powinien swoim postępowaniem odzwierciedlać postawę miłości Boga wobec ludzi. Czynienie innym miłości i poświęcanie się dla nich jest wyzwaniem skierowanym przez Chrystusa do nas wszystkich.

Nasz stosunek wobec bliźnich ma szczególne znaczenie. Kiedy mówimy "bliźni" mamy na myśli tych, co żyją wokół nas w rodzinie, w sąsiedztwie, naszym mieście itp. Są też ci, z którymi pracujemy a także ludzie samotni, zagubieni i chorzy, o których nikt nie pamięta. Wśród tych ludzi powinniśmy budować - jak mówi Ojciec Święty Jan Paweł II - "cywilizację miłości".

W Kościele Powszechnym najlepszą drogą do budowania i dawania miłości jest wspólnota parafialna. Parafia najbardziej realizuje program cywilizacji miłości poprzez swoją działalność charytatywną.

Wspólnota parafialna powinna reagować na wszystkie potrzeby i zagrożenia zauważalne w swoim środowisku. Najbardziej widoczne grupy ludzi potrzebujące miłości to starsi, chorzy, samotni i żyjący w rodzinach patologicznych. Zaspokajaniem potrzeb tych grup ludzi zajmują się powstające przy parafiach zespoły charytatywne. Pragniemy zaprosić wszystkich chętnych do działalności na rzecz potrzebujących, członków naszej wspólnoty parafialnej. Zawsze otwarte serce i pomocna dłoń bliźniego znaczy wiele więcej niż, jedynie mówienie o potrzebujących.

 

PAMIĘTAJ O ŻYCZENIACH

Dzisiaj jest: 24 Sierpień 2017    |    Imieniny obchodzą: Bartłomiej, Jerzy, Bartosz

30-LAT HISTORII PARAFII

KTO JEST NA STRONIE

Naszą witrynę przegląda teraz 55 gości