WSPÓLNOTA ŻYWEGO RÓŻAŃCA  Email

Żywy Różaniec w naszej parafii ma swoje początki w parafii Najświętszej Maryi Panny „ Gwiazda Morza’’ w Sopocie.

W 1983 po podziale i erygowaniu parafii p.w. św. Bernarda w górnym Sopocie przez ks. Bp. Lecha Kaczmarka, której proboszczem został Ks. Zygmunt Toboła - wspólnota przeniosła się do nowo utworzonej placówki duszpasterskiej.

Obecnie wspólnota liczy sobie cztery „Róże”. Opiekunem wspólnoty do roku 1993 był ks. Zygmunt Toboła a po jego śmierci ks. kanonik Zbigniew Bryk. Obecnie wspólnotę prowadzi i animuje ks. kanonik Dariusz Ławik.

Wspólnota spotyka się w pierwszą niedzielę miesiąca w kościele na zmianę tajemnic, omawiane są także bieżące sprawy organizacyjne, zaznajomienie się z papieskimi intencjami modlitewnymi - ogólną i misyjną. Grupa uczestniczy także w Mszy Świętej sprawowanej w intencji członków i ich rodzin.

Po utworzeniu parafii członkowie wspólnoty włączyli się w zbiórkę funduszy na budowę kaplicy a później świątyni. Obecnie wspólnota czynnie uczestniczy w życiu parafii, dekorując jeden z ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała, niosąc chorągiew i szarfy, wspomagając dzieci sypiące kwiaty.

 

PAMIĘTAJ O ŻYCZENIACH

Dzisiaj jest: 24 Sierpień 2017    |    Imieniny obchodzą: Bartłomiej, Jerzy, Bartosz

30-LAT HISTORII PARAFII

KTO JEST NA STRONIE

Naszą witrynę przegląda teraz 56 gości