ZESPÓŁ MUZYCZNY - GODZ 10:00  Email

 

Jesteśmy amatorską grupą ludzi kochających śpiewanie. Chociaż fizycznie należymy do różnych parafii, już dość dawno związaliśmy się duchowo z Kościołem Św. Bernarda w Sopocie. Muzykujemy ze sobą wiele lat, ale do dziś nie znaleźliśmy nazwy, która mogłaby nas charakteryzować. Przyjaźnimy się i chętnie spotykamy, nawet na chwilę, czasem całymi rodzinami. Nasza grupa jest zróżnicowana - nie tylko wiekowo, ale i pod względem sytuacji rodzinnej i zawodowej.
Śpiewając "jednym głosem cztery linie melodyczne", potrzebujemy siebie nawzajem. Gdy ktoś z nas musi "wytrzymywać pauzę", zamiast z nami śpiewać, bardzo odczuwamy jego brak.
Zaczynaliśmy od jednogłosowych, łatwo wpadających w ucho, piosenek religijnych śpiewanych przy akompaniamencie gitary. Z czasem odważyliśmy się dodawać ,,intuicyjny" drugi, trzeci głos lub dodatkowy flet. Teraz częściej przychodzi nam ochota na odrobinę "muzycznego szaleństwa", ponieważ coraz bardziej lubimy harmonizować. Nasze autorskie opracowania bywają dość niekonwencjonalne, czasem skomplikowane, a niekiedy zaskakujące nawet dla nas samych. Dokonując wyborów repertuarowych, sięgamy do źródeł muzyki sakralnej, po dzieła dawnych mistrzów, "klasyków" nurtu kościelnego (m.in. Siedleckiego i Rączkowskiego); ich utwory stanowią podstawę oprawy muzycznej liturgii. Interesują nas również współczesne opracowania: kanony z Taize, śpiewy wspólnot dominikańskich, wspólnot Ducha Świętego.
Skład naszej grupy jest płynny. Zdarza się, że śpiewają zaledwie trzy osoby, a w najbardziej sprzyjających okolicznościach chwałę Panu głosi kilkanaście osób. Śpiewamy, gdy obowiązki pozwolą, podczas Mszy św. o godz. 10.00. Niekiedy uczestniczymy też w życiu indywidualnych parafian, śpiewając i grając podczas: ślubów, chrztów i rocznic. Staramy się ubogacić oprawą muzyczną liturgię Wielkiej Soboty, cieszyć się z narodzin Dzieciątka podczas wspólnego kolędowania w kaplicy lub w parafialnej kawiarence.
Gdyby ktoś zatęsknił za wspólnym muzykowaniem…

 

PAMIĘTAJ O ŻYCZENIACH

Dzisiaj jest: 24 Sierpień 2017    |    Imieniny obchodzą: Bartłomiej, Jerzy, Bartosz

30-LAT HISTORII PARAFII

KTO JEST NA STRONIE

Naszą witrynę przegląda teraz 57 gości